پرسش های متداول

هدف اصلی جشنواره چیست؟

هدف اصلی از برگزاری جشنواره این است که صاحبان ایده، پژوهش و محصول کارآفرینان را به سرمایه گذاران معرفی کنیم. سعی بر آن است که در پایان بتوانیم با جذب سرمایه، طرح های برگزیده را به مرحله ی تجاری سازی برسانیم، اما در کنار این، همچنین سعی می کنیم فضایی فراهم کنیم تا کارآفرینان بتوانند ایده های خود را به بازار و صاحبان سرمایه معرفی کنند، که این به نوبه ی خود برای کارآفرینان اعتبار کسب می کند.

آیا ثبت‏ نام در جشنواره هزینه دارد؟

خیر، ثبت ‏نام در جشنواره رایگان است.

آیا وجود تیم برای ارایه طرح یا ایده الزامی است؟

حضور افراد در جشنواره در هر سه بخش ایده و طرح به صورت انفرادی بلامانع است ولی قطعا داشتن تیمی مجرب و متخصص، در تصمیم داوران در رابطه با برنامه پیشنهادی کسب‌و‌کار بی تاثیر نخواهد بود.

نحوه ارزیابی آثار چگونه است؟

پس از ارسال آثار، ارزیابی اولیه توسط دبیرخانه جشنواره انجام می شود و پس از تایید اولیه ارزیابی، آثار توسط حداقل 3 داور با تخصص در زمینه هایی مختلف (علمی، کارآفرینی و …) مورد ارزیابی قرار می گیرد. در انتها نظرات داوران توسط کمیته علمی مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفته و آثار (ایده، پژوهش و محصول) برگزیده انتخاب می شوند.

آیا مدارک ارسالی همراه آثار در دسترس عموم قرار می گیرد؟

مدارک ارسال شده توسط شرکت کنندگان فقط در دسترس دبیر علمی جشنواره قرار دارد و هیچ یک از داوران و شرکت کنندگان دیگر به طور مستقیم به مستندات ارسال شده توسط شرکت کنندگان دسترسی  ندارند.

دبیر علمی بعد از مشاهده مستندات، تاییدیه وجود مدارک را برای داور ارسال می کند.

آیا می توان بیش از یک اثر ارسال نمود؟

بله. هر فرد می تواند با یک حساب کاربری چندین اثر را به جشنواره ارسال نماید. برای اینکار، برای هر اثر بایستی یکبار تمامی مراحل ارسال انجام شود.