دسته‌بندی نشده

اعلام آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «گیاهان دارویی و ویروس کرونا»

رییس مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی تأکید کرد: آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی «گیاهان دارویی و ویروس کرونا» تا ۲۰ بهمن بوده و جشنواره نیز ۲۹ بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا غفارزادگان با بیان این‌که مهلت ارسال آثار تحقیقاتی به جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا تا بیستم بهمن‌ماه است، عنوان کرد: نقش و جایگاه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان بیماری‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست و در شرایط کنونی که با شیوه ویروس کرونا مواجه هستیم، امیدواریم فراورده‌های دارویی گیاهی بتوانند به‌عنوان کمک‌درمان، نقش موثری در کاهش علائم و اثرات و همچنین هزینه‌های درمان مبتلایان به ویروس کرونا، داشته باشند.

رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی تأکید کرد: مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در حال برگزاری جشنواره ملی ایپوشو برای انتخاب برترین ایده‌ها، پژوهش‌ها و محصولات با منشاء گیاهان دارویی در حوزه کمک درمان کرونا است.

دکتر غفارزادگان، زمان برگزاری جشنواره ملی گیاهان دارویی و ویروس کرونا را ۲۹ بهمن ماه  و مکان برگزاری را پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اعلام کرد و افزود: تاکنون ۹۱ فرد حقیقی و حقوقی در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند. همچنین ۳۴ محصول، ۵ ایده فناورانه و ۹ پژوهش کاربردی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، وی با اشاره به این‌که آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره و ارسال طرح ها و ایده‌ها ۲۰ بهمن ماه است، عنوان کرد: به طور همزمان کمیته علمی جشنواره کار ارزیابی را آغاز کرده است و اختتامیه جشنواره و معرفی برترین‌ها در تاریخ ۲۹ بهمن ماه برگزار می‌شود. تمام محققان، پژوهشگران و دانشجویان کشور که در رشته‌های مرتبط با گیاهان دارویی و کرونا آثاری دارند، آثار خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و شاهد میزان مشارکت بیشتر محققان داخل کشور باشیم.

لینک خبر

پوستر همایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *